Płytki ceramiczne – aktualne trendy i kolekcje, które będą dominować w 2019 roku

Moda w dekoracjach wnętrz, zmienia się tak samo często i sukcesywnie jak np. w branży odzieżowej. Co roku prezentowane są nowe możliwości i rozwiązania, które stanowią inspirację dla architektów i projektantów wnętrz. Co będzie modne w bieżącym roku? Co najchętniej będą wybierać klienci? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem.

 1. Marokańskie mozaiki, wzory, printy i mocne kolory
  Płytki ceramiczne, które zawładnęły sklepowymi półkami będą odznaczały się mocnym wzornictwem i kolorystyką. Klienci jak nigdy dotąd chętniej wybierają i decydują się na ciekawe i oryginalne aranżacje wnętrz. Płytki do kuchni opiewają więc w marokańskie wzory, po płytki o bardzo modnych i wyrazistych barwach po asortyment wykonany w 3D. Taki asortyment wymaga również określonego stylu i wyposażenia, jednak warto stworzyć kuchnię, która będzie dopasowana całkowicie do potrzeb użytkownika.
 2. Płytki imitujące drewno lub beton
  Bardzo modnym trendem w tym roku są płytki podłogowe imitujące beton i drewno. Taki styl kojarzony jest przede wszystkim z nowoczesnymi wnętrzami, loftami i bardzo dużymi pomieszczeniami. Płytki podłogowe imitujące drewno można spokojnie połączyć z panelami lub drewnem, co tworzy wygodne i łatwe przejście między np. kuchnią a salonem. Z kolei płytki ceramiczne imitujące beton to nowość, która z roku na rok przyciąga klientów świeżością i oryginalnością.
 3. Wzory geometryczne
  W wielu kawiarniach, restauracjach i hotelach może zaobserwować kolejny trend płytkowy czyli wzory geometryczne. Takie płytki, na których znajdują się koła, kwadraty, paski lub inne wzory występują najczęściej w bardzo stonowanych kolorach: bieli i czerni. Świetnie sprawdzają się one zarówno na podłogach w łazienkach, w kuchniach, w pomieszczeniach gospodarczych oraz w miejscach użytku publicznego.

Jak wynika z powyższego, aktualne trendy płytkowe są bardzo oryginalne i nowoczesne. Jeżeli planujemy remont w najbliższym czasie warto wziąć pod uwagę elementy, które królują na rynku wnętrzarskim.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: https://www.domlazienkaplytki.pl/

Comments are closed.

 • Nowoczesny salon – wygoda i piękny wygląd

  Nowoczesny salon – wygoda i piękny wygląd

  Salon to szczególne pomieszczenie w domu, które musi dzisiaj pełnić zazwyczaj kilka istotnych funkcji. Nie dość, że to właśnie tutaj przyjmujemy gości, to często jeszcze właśnie w salonie stoi stół i poniekąd jest on również jadalnią. Właśnie dlatego nowoczesny salon powinien być przede wszystkim komfortowy, a aranżacja salonu musi wziąć pod uwagę jego multifunkcyjność. Aranżacje …
 • Wzory na ściany

  Wzory na ściany

  Wzorowanie się na niektórych rzeczach, ma dość mocny wpływ na to, jak się nimi zajmujemy. Można coś chcieć idealnie odwzorować, a także wykonać tak, aby się nam mogło podobać. Kiedy mamy już jakiś fajny pomysł na nasze ściany, trzeba je dokładnie wedle niego pomalować. Da nam to pewność, że całość zostanie wykonana dla nas idealnie. …
 • Przygotowanie do malowania

  Przygotowanie do malowania

  Praca nad malowaniem wielu elementów w domu, może się okazać niejeden raz bardzo męczącą, a tym samym wymagającą od nas licznych poprawek i zajmowania się niekiedy tym, co jest autentycznie najbardziej ważne. Chwilami musimy się zastanowić, czy nie lepiej byłoby nam zatrudnić profesjonalnych malarzy, którzy wykonają za nas całą pracę. Im więcej jest osób zajmujących …