Płytki ceramiczne – aktualne trendy i kolekcje, które będą dominować w 2019 roku

Moda w dekoracjach wnętrz, zmienia się tak samo często i sukcesywnie jak np. w branży odzieżowej. Co roku prezentowane są nowe możliwości i rozwiązania, które stanowią inspirację dla architektów i projektantów wnętrz. Co będzie modne w bieżącym roku? Co najchętniej będą wybierać klienci? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem.

 1. Marokańskie mozaiki, wzory, printy i mocne kolory
  Płytki ceramiczne, które zawładnęły sklepowymi półkami będą odznaczały się mocnym wzornictwem i kolorystyką. Klienci jak nigdy dotąd chętniej wybierają i decydują się na ciekawe i oryginalne aranżacje wnętrz. Płytki do kuchni opiewają więc w marokańskie wzory, po płytki o bardzo modnych i wyrazistych barwach po asortyment wykonany w 3D. Taki asortyment wymaga również określonego stylu i wyposażenia, jednak warto stworzyć kuchnię, która będzie dopasowana całkowicie do potrzeb użytkownika.
 2. Płytki imitujące drewno lub beton
  Bardzo modnym trendem w tym roku są płytki podłogowe imitujące beton i drewno. Taki styl kojarzony jest przede wszystkim z nowoczesnymi wnętrzami, loftami i bardzo dużymi pomieszczeniami. Płytki podłogowe imitujące drewno można spokojnie połączyć z panelami lub drewnem, co tworzy wygodne i łatwe przejście między np. kuchnią a salonem. Z kolei płytki ceramiczne imitujące beton to nowość, która z roku na rok przyciąga klientów świeżością i oryginalnością.
 3. Wzory geometryczne
  W wielu kawiarniach, restauracjach i hotelach może zaobserwować kolejny trend płytkowy czyli wzory geometryczne. Takie płytki, na których znajdują się koła, kwadraty, paski lub inne wzory występują najczęściej w bardzo stonowanych kolorach: bieli i czerni. Świetnie sprawdzają się one zarówno na podłogach w łazienkach, w kuchniach, w pomieszczeniach gospodarczych oraz w miejscach użytku publicznego.

Jak wynika z powyższego, aktualne trendy płytkowe są bardzo oryginalne i nowoczesne. Jeżeli planujemy remont w najbliższym czasie warto wziąć pod uwagę elementy, które królują na rynku wnętrzarskim.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: https://www.domlazienkaplytki.pl/

Comments are closed.

 • Remont mieszkania w bloku

  Remont mieszkania w bloku

  Jak wiadomo, dla każdego blokowisko jest miejscem, gdzie musi koniecznie on spróbować szukać czegoś dla siebie nowego. Każdy chce, aby w jego domu, znaleźć się udało, nawet najlepsze z możliwych dodatków, stąd też starania o odkładanie pieniędzy i to niekiedy poprzez bardzo długi czas, aby jak najwięcej z nich mogło faktycznie odleżeć na lokacie i …
 • Naprawa usterek hydraulicznych w Gdańsku

  Naprawa usterek hydraulicznych w Gdańsku

  Usterki hydrauliczne zdarzają się regularnie. Wynika to z naturalnej eksploatacji i zużycia rur instalacji wodociągowych. Awarie mogą przybrać katastrofalne rozmiary, od zalania mieszkania nawet do uszkodzenia struktury całego budynku. Jeśli zauważymy jakiś wyciek nie bagatelizujmy sprawy, ponieważ może się za tym kryć o wiele większa awaria. Czasem woda wychodzi na wierzch bardzo daleko od miejsca …
 • Nowy dom

  Nowy dom

  Nowy dom jest marzeniem wielu z nas, ludzie starają się go mieć, oczywiście siłą własnych rąk, a także pomysłów, czy nawet niekiedy dość skomplikowanych dla nas rzeczy. Niemożna mieć domu, jaki nie da nam za wiele satysfakcji, a także takiego, który dość szybko będzie nam niszczał. Koniecznie należy zawalczyć o pełen wszystkich najlepszych rzeczy dom, …