Płytki ceramiczne – aktualne trendy i kolekcje, które będą dominować w 2019 roku

Moda w dekoracjach wnętrz, zmienia się tak samo często i sukcesywnie jak np. w branży odzieżowej. Co roku prezentowane są nowe możliwości i rozwiązania, które stanowią inspirację dla architektów i projektantów wnętrz. Co będzie modne w bieżącym roku? Co najchętniej będą wybierać klienci? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem.

 1. Marokańskie mozaiki, wzory, printy i mocne kolory
  Płytki ceramiczne, które zawładnęły sklepowymi półkami będą odznaczały się mocnym wzornictwem i kolorystyką. Klienci jak nigdy dotąd chętniej wybierają i decydują się na ciekawe i oryginalne aranżacje wnętrz. Płytki do kuchni opiewają więc w marokańskie wzory, po płytki o bardzo modnych i wyrazistych barwach po asortyment wykonany w 3D. Taki asortyment wymaga również określonego stylu i wyposażenia, jednak warto stworzyć kuchnię, która będzie dopasowana całkowicie do potrzeb użytkownika.
 2. Płytki imitujące drewno lub beton
  Bardzo modnym trendem w tym roku są płytki podłogowe imitujące beton i drewno. Taki styl kojarzony jest przede wszystkim z nowoczesnymi wnętrzami, loftami i bardzo dużymi pomieszczeniami. Płytki podłogowe imitujące drewno można spokojnie połączyć z panelami lub drewnem, co tworzy wygodne i łatwe przejście między np. kuchnią a salonem. Z kolei płytki ceramiczne imitujące beton to nowość, która z roku na rok przyciąga klientów świeżością i oryginalnością.
 3. Wzory geometryczne
  W wielu kawiarniach, restauracjach i hotelach może zaobserwować kolejny trend płytkowy czyli wzory geometryczne. Takie płytki, na których znajdują się koła, kwadraty, paski lub inne wzory występują najczęściej w bardzo stonowanych kolorach: bieli i czerni. Świetnie sprawdzają się one zarówno na podłogach w łazienkach, w kuchniach, w pomieszczeniach gospodarczych oraz w miejscach użytku publicznego.

Jak wynika z powyższego, aktualne trendy płytkowe są bardzo oryginalne i nowoczesne. Jeżeli planujemy remont w najbliższym czasie warto wziąć pod uwagę elementy, które królują na rynku wnętrzarskim.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: https://www.domlazienkaplytki.pl/

Comments are closed.

 • Pokoje nastolatków

  Pokoje nastolatków

  W dzisiejszych czasach większość nastolatków ma swój określony styl. Starają się to oni wyrażać poprzez bardzo wiele różnych rzeczy. Główną z nich jest chociażby odpowiedni ubiór. Również ich pokój poniekąd musi świadczyć o ich upodobaniach i przywiązaniu. Pokoje większości nastolatków są zazwyczaj bardzo zwariowane. Niekiedy panuje w nich ogromny bałagan ze względu na to, że …
 • Sposób na zarobek

  Sposób na zarobek

  Najbardziej prostym sposobem na zarobienie pieniędzy, jest oczywiście praca. Niekiedy jest jednak tak, że jej nie szanujemy i skutkiem tego multum sytuacji nam kompletnie nie wychodzi. Można jak najbardziej pozyskiwać najlepszej jakości elementy, ale nie zawsze jest na to jakaś szansa. Chęć pozyskania dużych sum sprawia, że wiele osób jest zdeterminowana do tego stopnia, aby …
 • Parterowe

  Parterowe

  Dom parterowy pokazuje nam, że jednak możemy wybrać nieco mniejszy dom. Obiekt parterowy, jak sama nazwa wskazuje szczyci się tylko parterem. Nie ma na to innej rady. Warto pamiętać, że przecież taki dom parterowy daje się we znaki bardzo często osobom, które nie mają tak wielu członków rodziny. Wtedy architekt z pewnością poleci taki dom …